Güzeltepe Mh. Pelin Sk. No.: 1/B Üsküdar/İstanbul

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Kanal Tedavisi

Gülüşünüzü değiştirin, kısa sürede en güzel sonuçlar

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisinin amacı, çürük ya da çürümeye meyilli, iltihaplı dişlerin diş hekimi tarafından tedavi edilerek, kurtarılmasıdır. Kanal tedavisi sırasında diş kökünde bulunan pulpa ile kök arasında bir kanal açılır ve dişin sorunlu bölgesi temizlenir. Temizleme işlemi bitince boşluk doldurulur. Kanal tedavisi ile orijinal diş korunur ve dişin ömrü uzatılmış olur.

Rutin Diş Kontrolünün Kanal Tedavisindeki Önemi Nedir?

Rutin diş kontrolleri, diş ve diş etinde meydana gelebilecek sorunların önlenmesinde ve erken tedavisinde çok önemlidir. Erken müdahale edilen diş çürükleri, kanal tedavisi sayesinde kurtarılır ve kişi yeterli bakımı sağladığı sürece orijinal dişini kullanmaya devam eder. İleri safhalarda tedavi edilmeye çalışılan diş çürükleri ise tedavi ile kurtarılamayabilir ya da çoktan diğer dişlere zarar vermiş olabilir. Bu nedenle daha pahalı ve daha uzun tedaviler gerektirebilir ve orijinal diş kullanılamayabilir. Bu açıdan kanal tedavisi, orijinal dişi kurtaran önemli bir tedavi yöntemidir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir diş hekimliği alanıdır. Kanal tedavisi, endodontist tarafından uygulanır. Kanal tedavisinde öncelik sorunun boyutunu görmek için röntgen çekimi ile başlar. Sorun tespit edildikten sonra tedavi aşamasına geçilir ve hastaya lokal anestezi uygulanır. Diş hekimi bölgeye ulaşmak için bir delik açar ve diş kökünden çürük kısım ve pulpa çıkarılır. Alan temizlenir ve açılan kanal özel bir madde ile doldurulur. Böylece kanal tedavisi tamamlanmış olur.

Kanal Tedavisinde Diş Bakımı Önemli midir?

Kanal tedavisi, çürük ve enfeksiyonel durumlarda uygulanan bir tedavi olduğu için ağız temizliği çok önemlidir. Dişlerde çürüme ve enfeksiyon durumu, eksik bırakılan ya da yeterli olmayan ağız bakımı sonucunda oluşur. Orijinal dişleri korumak ve kanal tedavisinin ömrünü uzatmak adına ağız bakımına özen göstermek önemli hale gelmektedir.

EnglishTürkçe