Güzeltepe Mh. Pelin Sk. No.: 1/B Üsküdar/İstanbul

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Ortodonti Tedavileri

Dişlerimiz, çiğneme ve konuşma için gereken en önemli elemanlardan biridir. Bu noktada dişlerin doğru dizilimi de, görevlerini rahatça yerine getirmesi için önemli bir etkiye sahiptir. Doğru diş dizilimi, düzgün ses çıkarma, yiyecekleri yeterince iyi öğütebilme ve estetik açısından önemli bir yere sahiptir.

Dişlerin düzgün yerleşime sahip olmasının bir diğer önemi ise yeterli temizliğin rahatça yapılabilmesini sağlamaktır. Düzgün olmayan dizilime sahip dişlerde temizlik düzenli yapılsa dahi yeterli olmayabilir. Ulaşılamayan yerlerde bakteri birikimleri oluşur ve bölgedeki dişlerin sağlığı olumsuz etkilenebilir.

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodonti tedavisi, çarpık diş ve diş çene ilişkisinin doğru olmadığı ağızlarda, bu sorunları tespit etme ve tedavisini gerçekleştirme işlemidir. Bu uygulamada diş teli, porselen braketler ya da diş plakları kullanılmaktadır. Ortodonti tedavisi ile dişler, doğru dizilime hedefine ulaştırılmaya çalışılır. Bu konuda, alanında uzman ve deneyimli ortodontist diş hekimleri size yardımcı olacaktır.

Ortodonti Tedavisinde Yaş Önemli mi?

Ortodonti tedavisi her yaşta uygulanabilen ve gerekli özen gösterildiğinde etkili sonuçlar veren bir diş hekimliği alanıdır. Genellikle ergenlik zamanında müdahale edilerek çözülmesi daha uygun ve kolaydır ama gelişen teknoloji ile her yaşa ve görünüşe uygun çözümler ile hastanın diş dizilimi rahatlıkla düzene sokulabilir.

Ortodonti Tedavisinde Diş Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Diğer birçok tedavide olduğu gibi ortodonti tedavilerinde de diş temizliği önemli bir yer tutar. Diş teli uygulanan dişlerin bakımı, normal dişlere göre birkaç kat daha zahmetli ve özeldir. Diş teline uygun diş fırçaları ve gargara ile zenginleştirilmiş bakımlar, hemen her yiyecekten sonra yapılmalıdır. Çünkü plak ya da diş teli arasında kalan yiyecekler hemen temizlenmezse diş sağlığını olumsuz olarak etkileyeceklerdir.

EnglishTürkçe