Güzeltepe Mh. Pelin Sk. No.: 1/B Üsküdar/İstanbul

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Protez Diş Tedavileri

Protez Diş Tedavileri

Protez dişler, diş kayıplarında tercih edilen en etkili diş tedavilerinden biridir. Protez diş tedavileri, kişi dişini uzun yıllar önce de kaybetmiş olsa bile çözüm sağlayan bir tedavi olduğundan, çokça tercih edilmektedir. Hem tek diş kaybında hem de çoklu diş kayıplarında protez diş tedavisinden yararlanılabilir.

Protez Nedir?

Protez, farklı malzemelerden yapılan ve diş kayıplarında orijinal dişin yerini tutan bir üründür. Estetik ve sağlık açısından tedavi edilmesi gereken diş kayıplarına en güzel çözüm protez uygulamasıdır. Gelişen teknoloji sayesinde protez alanı genişlemiş ve diş hekimliğinin önemli bir parçası olmuştur. Çiğneme, konuşma gibi alanları da etkileyen diş kaybına çözüm sunan protez tedavisi, diş hekimi ve hastanın ortak kararı ve önerileri doğrultusunda uygulanmaktadır.

Protez Çeşitleri Nelerdir?

Protezler ikiye ayrılır. Sabit ve hareketli protezler olarak bilinen diş protezleri, hastanın ihtiyacına ve kullanım durumuna göre tercih edilebilir. Sabit protezler de temel olarak iki grupta incelenebilir. Bunlar kron ve köprü protezlerdir. Malzemelerine göre protezler ise metal, porselen ya da metal destekli porselen olarak ayrılmaktadır. Bunların dışında hassas bağlantılı kombine protezler ve total protezlerde mevcuttur.

Protez Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Diş kayıpları hem estetik açıdan hem de ağız sağlığı açısından sorun yaratmaktadır. Eksik dişin bulunduğu yerde çene kaybı erimesi başlar. Erken müdahale edilen diş kayıplarında ek bir tedaviye ihtiyaç duyulmadan protez diş uygulaması zaman kaybedilmeden yaptırılabilir. Geç müdahale edilen diş kayıplarında ise çene kemiği eksikliği yaşanabilir. Bu yüzden ek tedavilere ihtiyaç artar. Bu sebeple erken müdahale zaman ve para kaybının önüne geçer. Ayrıca hasta daha hızlı bir şekilde yeni dişine kavuşmuş olur.

EnglishTürkçe