Güzeltepe Mh. Pelin Sk. No.: 1/B Üsküdar/İstanbul

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Bize Ulaşın

0541 DENT 777

Açılış Saatimiz

Pzts-Cmts: 09:00 - 21:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Alın

Mükemmel gülüşünüz bir tık uzağınızda!

Rutin Diş Kontrolü

Diş sağlığı, ağız ve vücut sağlığı açısından kontrol altında tutulması gereken önemli konulardan biridir. Diş sağlığına dikkat edilmemesi başta diş sağlığı olmak üzere, diş eti, çene ve vücut sağlığını olumsuz olarak etkilemektedir.  Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için rutin diş kontrolü yaptırmak önemli hale gelmektedir.

Rutin Diş Kontrolü Nedir?

Rutin diş kontrolü, kişinin herhangi bir olumsuzluk yaşamasa bile en az altı ayda bir diş hekimine kontrole gitmesidir. Rutin diş kontrolü ile kişinin ağız sağlığında bir sorun varsa bu sorun önceden tespit edilir. Böylece sağlıksız durum ilerlemeden ve başka sorunlara yol açmadan kontrol altına alınır.

Rutin Diş Kontrolü Neden Yapılmalıdır?

Rutin diş kontrolü, fiziksel olarak bir işaret göstermeyen sorunların tespiti açısından önemlidir. Örneğin diş çürükleri renk değişimleri ve sızlama- ağrı gibi belirtiler olmadan önce oluşmaya başlar. Rutin kontrollerle tespit edildiğinde erken müdahale ile bu dişler kurtarılabilir. Erken müdahale sayesinde basit işlemlerle kurtarılabilecek dişler, zaman geçtikçe daha uzun ve pahalı tedavilerle kurtarılacak hale gelir.

Rutin Diş Konrolünün Faydaları

Rutin diş kontrolü sayesinde diş temizliği, diş tartarı ve bakteri oluşumu kontrol edilir. Varsa problemler basit yollarla çözülmüş olur.  Diş eti sağlığı kontrol edilir. Diş yüzeyi ve taşları temizlenir, birikim sonucu oluşabilecek sorunlar ortadan kalkar. Ayrıca ağız kokusuna sebep olan bakteriyel oluşumlarda, sık sık yapılan kontrol sayesinde çözülebilir. Doktorunuz rutin kontroller sırasında edindiği bilgiler ile size önerilerde bulunabilir. Dişleriniz profesyonel şekilde, belli aralıklarla temizlenmiş olur. Böylece düzenli olarak yapılan diş kontrolleri, uzun yıllar sağlıklı dişlere sahip olunmasına yardımcı olur.

EnglishTürkçe